Tvořte stylové dekorace


Mít doma květiny býval standard v mnoha domácnostech. Kdo má zahradu plnou květin, ten měl samozřejmě oproti ostatním výhodu. Nemusel totiž utrácet spoustu peněz za čerstvě řezané květiny, které jsou rok od roku dražší. Řezané květiny většinou ani dlouho ve váze nevydrží. Po pár dnech jim i přes veškerou péči většinou začnou klesat květy a vy už víte, že brzy začnou opadávat. I když k nim dostanete roztok do vody, který má prodloužit jejich životnost, a ustřihnete jim konce, které mohou být z květinářství i z obchodu v horším stavu, stejně květiny nevydrží dlouho. Pokud si je i tak chcete kupovat, raději vybírejte druhy, které mají šanci vydržet ve váze déle.

flower box

Věděli jste, že existuje aranžovací hmota Lepaso, díky které mohou květiny vypadat jinak? Ve hmotě, která se používá pro výrobu dekorací a aranžmá se drží voda, a díky tomu že jsou stonky zapíchnuté uvnitř, se tolik květiny nekazí. Vydrží tak déle než byste čekali. Výroba takové květinové dekorace není vůbec složitá. Hmota se dá koupit nejen ve tvaru kvádru, ale prodávají se i srdce, věnce nebo i další tvary. Výhodou hmoty je, že se dá různě spojovat špejlemi, dráty a páskou, takže z více základních hmot můžete vykouzlit za pomoci ostrého nože třeba i medvídka.

aranžmá květiny

Je to jednoduché
Vytvořit květinovou dekoraci z aranžovací hmoty není vůbec složité. Budete potřebovat jen hmotu, nůž, květiny a další dekorace jako mašle, vodu a talíř nebo tácek. Jako začátečník začnete obyčejným obdélníkem, který necháte nasáknout vodou. Nožem nebo nůžkami nařežete květiny do požadovaného tvaru, a následně položíte zcela nasáknutou hmotu na podnos. Ideální je hmotu obalit třeba potravinovou folií, protože barví. Pak už stačí jen zapíchat do ní květiny.
Jakmile si osvojíte práci s hmotou, můžete se pustit i do dalších a složitějších výrobků. S hmotou pracujte opatrně, je křehká i po namočení.