Kvetoucí čaje opravdu existují.


Už jste někdy slyšeli o kvetoucím čaji? Říkáte, že ne a to je přitom tak populární. Spousta lidí je uchvácených při jeho formě rozkvětu. Jestli jste o takovém čaji v životě neslyšeli, trochu vám nastíníme, o co se vlastně jedná. Rozhodně se máte na co těšit a stojí to za to tento druh čaje vyzkoušet. Je to i jedinečný druh dárku, když chcete potěšit své blízké nebo rodinu. Hodí se jak na jarní chladné dny, tak pro podzimní mrazivé dny. Můžete ho pít jen tak k zlepšení nálady. Kvetoucí čaj je pojmenovaný podle své funkce, opravdu se jedná o čaj, který vám doslova rozkvete ve vaší konvičce nebo šálku. Většinou jsou tyto květy luhovány ve skleněných konvičkách, abyste viděli tu nádheru.

kvetoucí čaj

Jedná se o jeden samotný květ, který je samozřejmě sušený. Nečekejte že je květ zrovna utržený ze záhonku bylinek. To rozhodně ne. Květy jsou sušené a mají ve většině případech tvar koule. Tyto koule vám poskytnou čaj až pro čtyři šálky, proto je lepší je dělat ve větších nádobách. Je to čínská specialita, kdy se koule při zalití horkou vodou otevře a ukáže vám krásný mohutný květ. Může se jednat například i o náš květ pampelišky, který je schovaná v koupi. Tím jak květ zalijete, se jeho sušená struktura naruší a koule se otevře, neboli rozkvete. Proto se mu říká kvetoucí čaj.

kvetoucí čaj

Květy jsou většinou zabalené do zelených čajů, kdy vnější obal koule tvoří zelený čaj různého druhu a uvnitř jsou buďto jednotlivé květy nebo můžete mít i směs květů zaplétaných do sebe. Květ tak vytvoří jedinečnou kombinaci a krásu. Můžete se tedy těšit rozhodně na skvělou podívanou, ale tak na jedinečnou chuť a barvu čaje. Jestli jste ještě s takovým čajem neměli zkušenosti, rozhodně stojí za to kvetoucí čaj vyzkoušet. Už jen kvůli tomu, abyste viděli, jak se sušená koule otevře a vykouzlí vám krásnou květinu. Stejně tak jako vzhled vás ovšem naláká i jedinečná chuť čaje.