Berte únik vody s humorem


Vracíte se domů unavení z práce a z nakupování ve městě a namísto domácí pohody vás vítá dva centimetry silná vrstva vody na podlaze? Nepropadejte panice a zoufalství a snažte se brát situaci s humorným nadhledem.

Nic tak hrozného se nestalo – prvotní šok z vody v bytě není nic příjemného, ale berte to s rezervou, protože toto není tak hrozné, jako kdybyste namísto vodní kaluže od základů vyhořeli. Lidem se stávají smrtelné úrazy, předčasně v rodinách umírají blízcí příbuzní a dokonce i děti na silnicích při autonehodách – toto je skutečná tragédie, nikoli voda na podlaze, i když vám poškodí koberec a zčásti i nábytek.

Vypněte přívod elektřiny – na co se může zapomenout, je vypnutí hlavního jističe, protože voda může proniknout do elektroinstalace. Nejprve vypněte v rozvaděči hlavní jistič a pak teprve podnikejte další opatření.

uzávěr vody

Zavolejte instalatéra – s přivoláním instalatéra neotálejte, a rozhodně se nedomnívejte, že když se vám toto přihodilo v pátek večer, že na vás bude mít řemeslník čas až v pondělí dopoledne. Instalatéři udržují nepřetržitý 24 hodinový servis, takže klidně zvedněte telefon a volejte SOS. Dobré je mít telefon na instalatéry již uložený předem, nebudete se pak zdržovat jeho hledáním někde na Internetu. Instalatéři většinou dorazí do hodiny, záleží na aktuální situaci, místních podmínkách i vzdálenosti. Každopádně nebourejte omítku, abyste objevili místo úniku, instalatéři hledají únik vody moderními metodami.

vodovodní potrubí

Užijte si brouzdaliště – kdy se vám poštěstí mít brouzdaliště přímo doma? Zasmějte se tomu, protože až voda opadne, respektive až ji vysušíte, po určité době si možná na to ani nevzpomenete. Ujistěte se, že je vypnutý hlavní jistič a vyzujte se z bot, abyste si užili vodní lázeň dosytosti. Může vám to připomínat kaluže vody po dešti a možná jste i vy jako děti milovaly louže na silnici a běhaly v nich v gumovkách nebo i vyzutí.