Co vidět v Chorvatsku?


Možná si ale někdo z vás říká, co na tom Chorvatsku všichni vidí? Co je na něm tak úchvatného a zajímavého, že ho musím nutně navštívit? I když se to nezdá, Chorvatsko je země, která vám může nabídnout mnohé téměř v každé oblasti, kterou na dovolené vyžadujete. Možnost odpočinku, krásných pláží, bohatou historii země, nádhernou přírodu, bohatou kulturu a skvělou gastronomii. To vše tu najdete. Není tedy divu, že zde ročně zavítá tolik nadšených turistů. A nejenom to. Spousta z nich se rozhodne, že aby se do Chorvatska mohli vracet opakovaně, zakoupí si zde nemovitost. Přijde vám to, jako skvělý nápad? Prozkoumejte nabídku chorvatských realit na prodej. A nyní se pojďme podívat na důvody, proč byste rozhodně měli navštívit Chorvatsko.

Chorvatsko

Historie

Historie Chorvatska je velmi bohatá. Mísí se zde vlivy římské, osmanské a benátské říše. Některá města mají samozřejmě bohatší historii než druhé. Pokud vás zajímá historie a milujete starou architekturu a různé památky, doporučujeme navštívit například Dubrovnik nebo Split.

Příroda

Chorvatská příroda je opravdu nádherná. Řeky, moře, zelená údolí. Lesy nebo národní parky. To všechno v Chorvatsku najdete. Neznámějším parkem jsou asi Plitvická jezera, která rozhodně stojí za návštěvu. Ale nejenom ten. Chorvatsko má celkem osm národních parků.

jezea

Gastronomie

Kulinářství a gastronomie. Kdo by nemiloval jídlo? A v Chorvatsku si skutečně pochutnáte. Místní kuchyně má výrazný, středomořský nádech, místní využívají hlavně mořské plody, ryby, čerstvou zeleninu, ovoce, olivový olej. Na každém kroku zde najdete restaurace nebo podniky, kde můžete ochutnat pravou chorvatskou kuchyni.

Ostrovy

Lákají vás nejrůznější ostrovy a ostrůvky, které můžete zkoumat a užívat si tu většího soukromí, než v přístavních destinacích? I z tohoto důvodu je pro vás Chorvatsko tím pravým, jelikož k němu náleží více než sto ostrovů, z nichž je většina volně přístupná.