Rozeberte si zimní stěhování bod po bodu


Podzim se přehoupl do své druhé poloviny, ranní mlhy již dávají na vědomí, že se brzy krajina pokryje bílým sněhovým příkrovem a vy se chystáte na stěhování celého bytu? Stěhování v zimě bývá náročnější, než na jaře, kdy je venku příjemné teplo a neřešíte oblékání do zimních bund, proto také vyžaduje komplexnější přístup, abyste na něco nezapomněli, a hlavně abyste si zbytečně nekomplikovali situaci.

bedny na stěhování

Začněte s objednávkou včas – bývá zvykem, že se stěhovací firmy levného stěhování v Praze objednávají v předstihu minimálně tří týdnů, ovšem doporučujeme raději týdnů šest až sedm. Toto je sázka na jistotu a za tu dobu také pohodlně stačíte sbalit věci do krabic a potýkat se s dalšími záležitostmi, které se stěhováním úzce souvisí, například s vyřizováním nových dokladů a nájemních či dodavatelských smluv (energie).

Domluvte demontáž nábytku – s rozmontováním nábytku se nemusíte trápit, pokud vám tato práce činí potíže. Stěhováci ji provádí běžně, a stejně tak si poradí se zpětnou montáží na novém místě, případně s přizpůsobením nábytku danému prostředí.

sněhové závěje

Nahlaste nestandardní situace – když se stěhuje nábytek, koberce, lustry a krabice s věcmi, jedná se o obvyklé předměty, ale takové velké akvárium, klavír, sběratelské exponáty, křehké starožitné vázy, vzrostlé obří rostliny nebo umělecké předměty vysoké, nevyčíslitelné hodnoty – to vše nahlašujte včas, aby se na to mohli stěhováci řádně připravit.

Posypový materiál a parkovací místo – poměrně často se zapomíná na zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz, což je zejména v Praze a dalších velkých městech nepříjemná komplikace. Někdy se kvůli tomu musí přeložit termín na jindy. Zajděte včas na odbor dopravy, s pětitýdenním předstihem, abyste nebyli překvapeni dlouhou třicetidenní lhůtou vyřízení žádosti. A nezapomeňte na písek s lopatkou, pokud vám situaci ztíží námraza.