K čemu se hodí plně uzavíratelný sáček


Jedním z nejprodávanějších produktů je bezpochyby igelitový sáček. Není proto divu, že jej existuje mnoho různých druhů. Z nich si pak můžeme vybrat ten, který zrovna potřebujeme. Některé z nich jsou univerzální, jiné pak úžeji specializované. A mezi ně patří i plně uzavíratelný sáček.

Ten má většinou zapínání v podobě primitivního zipu s jezdcem, který obě části spíná dohromady. To zajišťuje, že obsah nemůže v žádném případě vypadnout. Zdálo by se tedy, že je to ta nejlepší varianta, avšak když se podíváme blíže, zjistíme, že má hned několik omezení.

papírové sáčky se dnes již téměř nepoužívají

V první řadě do něj nelze ukládat prašné věci, například drcené koření. To totiž zanese mechanismus zipu a poškodí jej natolik, že jej již nelze použít. Proto je vhodné se tomu vyhnout. Stejně tak je tomu s tekutinami – těsnění není dokonalé, stejně jako u kteréhokoliv jiného zipu, a při neopatrném pohybu může vytéct.

Na druhou stranu jsou zde i jistá pozitiva. Materiál, ze kterého je vyroben, je silnější než u běžného sáčku. Díky tomu se tak snadno neprotrhne. Má tak delší životnost a lze jej použít i opakovaně. To je ostatně vzhledem k jeho ceně také doporučováno.

jiný typ uzavřeného sáčku

Díky tomu je ekologičtější než klasické plastové sáčky, které vyhazujeme po jednom použití. Ten uzavíratelný nám může sloužit i poměrně dlouhou dobu.

Zdaleka nejlepší využití najde v kuchyni, při uchovávání potravin. Díky uzávěru se nemusíme bát, že se do nich dostanou například mouchy, nebo i jiní parazité. Vydrží tak mnohem déle čerstvé, ať už jej máte v lednici nebo venku.

Ideálně do něj můžete například balit dětem svačiny do školy a budete vědět, že se neotevře a připravená svačina tak vašemu potomku nezašpiní učivo, což by bylo pro všechny rozhodně nepříjemné.

Jedná se tedy rozhodně o užitečný vynález, jen je potřeba vědět, jak jej vlastně používat. Pak budeme s výsledky naprosto spokojeni.