V bazénu přijdete na jiné myšlenky


Víte, co je největším nepřítelem lidstva, a zvláště v dnešní době? Jeho vlastní hloupost. Kdyby lidé vzali rozum do hrsti a pochopili, ale všichni, že je třeba spolupracovat a ne mezi sebou válčit, byl by na Zemi opravdový ráj. Velice trefně to vyjádřil slavný prvorepublikový herec Oldřich Nový, který řekl, že: „až si budou lidé navzájem kopat jámy, bude na světě dobře“.

zahradní bazén

Lidská hloupost se projevuje zejména ve formě stresu. Tím, že tu panuje mezi mnoha lidmi nevraživost, nenávist a závist, vytváří se vhodné podhoubí pro stresové situace, a dnes vám mnoho lékařů potvrdí, že diagnóza chronického stresu a adrenální únavy nadledvinek má bohužel vzrůstající tendenci. Jestliže se ovšem poddáme stresu a nebudeme s tím nic dělat, může to pro každého z vás přinést fatální následky.

občerstvení u bazénu

Vsaďte na vhodné antistresy

Stejně, jako na uštknutí hadem pomáhá protijed, proti stresu pomáhá antistres. Může to být například horská turistika, projížďka na kole v přírodě, anebo zahradní bazén. Jestliže máte možnost využít některého z produktů výroby bazénů a nechat jej umístit na zahradu, neváhejte. Je to mnohem lepší řešení, než bazény plavecké, kam chodí desítky lidí denně, a kde se stresu zbavit vůbec nemusíte, ba právě naopak vás tu někteří jedinci ještě více vystresují.

Mít na zahradě bazén nemusí nutně znamenat, abyste tu trhali plavecké rekordy, stačí i menší nádrž, zejména pro relax, uvolnění a zklidnění mysli. Doporučujeme brát si k bazénu vhodné občerstvení, nejlépe bez alkoholu, bílého rafinovaného cukru a bílé mouky, z prodejen zdravé výživy, abyste tu mohli lépe regenerovat organismus a odpočívat. Pobyt v bazénu nebo v jeho blízkosti prospívá dětem i dospělým, u bazénu si můžete zahrát i vhodnou deskovou hru, můžete si tu házet s míčem, lovit předměty ze dna, využít stříkací pistole a máte-li zájem, bazén je vhodné prostředí i pro partnerskou masáž.