Udržitelně k budoucnosti


Milujete nakupování oblečení, které vám dělá radost, nemůžete se dočkat, až vynesete nový kousek, ale zároveň si říkáte, že s touhle vaší vášní byste měli co nejdříve seknout, protože to nedělá dobře ani vaší peněžence, ani udržitelnému způsobu života, který byste chtěli začít vést? Tak není vůbec pravda, že byste s tím museli úplně seknout, stačí si najít trochu jiný způsob obměňování vašeho šatníku. Nikdo vám nemůže mít za zlé, že už se třeba necítíte být oblečení v tom, co vám doteď vyhovovalo, chtěli byste obměnit materiály, kalhoty i svršky, a chtěli byste začít nosit něco trochu jiného, vydat se střídmějším stylem a tak dále? Cenově dostupnější oblečení existuje, navíc tím ušetříte i přírodu. Propadněte nakupování second hand oblečení!

obleceni

Navíc to může báječně zafungovat i opačným směrem, pokuste se svoje staré kousky prodat a nakupujte nové z druhé ruky! V mnoha případech se i tak může jednat o nové kousky, které se prostě nepodařilo prodat klasickým způsobem, a vy je zachráníte před tím, než aby byly bezmyšlenkovitě hozené někam na skládku, zatímco vy je můžete ještě pěkných pár let unosit. Nebo je upcyklujte! Co to znamená? No to, co se dělalo dříve, když nebylo peněz nazbyt – prostě si na ně dáte nějakou svojí oblíbenou nášivku nebo si je můžete obarvit, či si na ně něco vyšít, nebo třeba ustřihnout rukávy či upravit výstřih!

kosile

Je tolik možností, jak dát věcem druhou šanci, stačí se tomu trochu jenom věnovat. A věděli jste, že najdete skvělé sekáče i na internetu, takže se nemusíte chodit nikam prohrabovat, abyste našli svůj kousek, což mnoho z nás možná dokáže odradit? Snížíte uhlíkovou stopu, omezíte tím také používání chemikálií, když využijete kousky, které už jednou výrobním procesem prošly, zmenšíte také negativní dopady na zvířata, prodloužíte životnost kouskům, které už třeba jednou nošeny byly, ale nebyly takzvaně donošeny, o což se postaráte vy, tím pádem se zase vše časově prodlouží.