Sbírání autíček


Já si myslím, že stále u nás v České republice jsou takoví sběratelé, kteří opravdu vášnivě sbírají něco, co je zrovna baví. Abych se přiznala, tak já jako malá holka jsem sbírala takové barevné kamínky. A moje máma mi říkala, že to jsou spíše šutry, které jsou obarvené a nebo které jsou jenom cihly. Nebo nějaký špinavé věci z nějaké bývalé stavby. Jenomže mě to bylo jedno. Ve svých dvanácti nebo třinácti let jsem právě sbírala tyto kamínky. Kolikrát se mezi těmito krásnými kamínky objevilo také nějaké barevné sklíčko, které jsem měla velice ráda. Sbírala jsem to a měla jsem toho hodně. Jenomže postupem času, když jsem potom šla studovat střední školu, tak jsem se na to vykašlala, protože moje maminka už mi řekla, že to nemá kde skladovat. Potom tady také byl můj bratr, který nebyl jiný. Bratr zase sbíral modely autíček.

Mini autíčko do sbírky.

Řeknu vám, že bratr měl opravdu velikou takovou dřevěnou vitrínu, kterou mu udělal dědeček, kam si právě bratr dával všechny modely aut. Musím uznat, že bratr byl tedy vytrvalý. I když potom nastoupil na střední školu, tak se těchto modelů autíček vůbec nezbavil. Bratr nakupoval tyto modely autíček na webové stránce macmodel.cz, kde je opravdu na výběr z tolika druhů autíček, že byste si nejraději koupili všechny.

Malá nákladní auta.

Je to opravdu pěkné. Také jsem se bratra ptala, kolik jeho sbírka autíček má asi tak hodnotu. Bratr řekl, že kdyby k tomu připočetl i masivní dřevo, ze kterého je udělaná dřevěná vitrína, která je z borovice, tak mi řekl, že kolem klidně čtyřicet nebo padesáti tisíc korun. Tak to už je docela pěkná cena za to, že se někdo věnuje něčemu, co ho opravdu hodně baví a ještě pak na to může vydělat. Bratr mi řekl, že až jeho sbírka modelů aut bude mít hodnotu víc jak sto tisíc korun, že to možná prodá a koupí si něco perfektního do svého domu.