Jak na fotovoltaiku


V dnešní době v posledních asi pěti nebo deseti letech se hodně často skloňuje domácí fotovoltaická elektrárna. Já sama jsem nad tím přemýšlela a poslední dva nebo tři roky s partnerem také uvažujeme, že bychom si dali domácí fotovoltaickou elektrárnu, jenomže jak to udělat? My se v tomhle vůbec nevyznáme. Pro nás to je opravdu jako španělská vesnice. Proto nám jeden odborník poradil, abychom se podívali na webové stránky Joyce-energie.cz, kde jsou fotovoltaiky. A například fotovoltaiky pro rodinný dům a podobně. Když jsem se dozvěděla, že tato firma nabízí také desetiletou záruku a že jsou tady od roku 2008, tak jsem si řekla, že jsou asi profesionálové a že mají opravdu mnoho zkušeností. Ještě jsem si na internetu zjistila různé recenze právě na tuto firmu. Firma nabízí domácí fotovoltaickou elektrárnu https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/.

Solární elektrárny se opravdu vždy vyplatí.

Také firma mi poradila, když jsem jí zavolala, abych si třeba také mohla vyzkoušet o dotace zažádat o dotace, firma mi řekla, že mi s tím pomůže. Ani nevíte, jak jsem byla ráda, protože já opravdu nejsem takový ekonomický typ, který ví, jak žádat o dotace anebo třeba to je výhodnější. Firma mi vypracovala také takový návrh a projekt, který se týká realizace fotovoltaické elektrárny doma. Byla jsem docela překvapená, protože jsem netušila, že tahle firma půjde opravdu až tak daleko, že by mi vypracovala nějaký návrh, který by mi poslala a abych viděla, kolik to třeba vyjde finančně a také kolik ušetřím peněz.

Detail solárního panelu.

Chtěla jsem totiž také vědět, kolik třeba bych pak průměrně ročně ušetřila. A bylo to kolem osm tisíc korun. A já si myslím, že třeba osm tisíc korun za rok je opravdu hodně, za osm tisíc korun koupíte třeba krásné dárky na Vánoce. Věřte, že když jednou pochopíte, jaký je princip domácí fotovoltaické elektrárny, tak už o ničem nebudete pochybovat. Já jsem také dříve pochybovala, ale nyní už vím princip a také už o fotovoltaické elektrárně vůbec nepochybuji.