Ideální způsob čištění vody

Vedra až k zalknutí nejsou typická pouze pro Itálii či Řecko. V letních měsících se stále častěji objevují i v našich zeměpisných šířkách. Existuje docela dost lidí, co tento klimatický jev vítá s otevřenou náručí, avšak najde se i hodně jedinců, kteří z nadměrného vedra nejsou příliš nadšení. A ti pak zkouší, co se dá, aby se dostatečně zchladili. K tomuto účelu je možné použít větráčky, klimatizaci, případně se v pravidelných intervalech koupat. Ovšem ne ve vaně, ale v bazénu. Ty veřejné jsou však během tropů většinou přeplněné, což ne každý vítá. Proto je nejlepším řešením koupit si vlastní vodní plochu a umístit ji na svůj vlastní dvorek, potažmo zahradu.

Výstup z bazénu

Vodní plocha je rozhodně skvělý nápad, jelikož je díky tomu možné koupat se kdykoliv se nám zamane. Nejedná se však o bezúdržbovou záležitost. O kvalitu vody je naopak nezbytné se adekvátně starat, a sice vhodný dezinfekčními prostředky. V opačném případě se voda stane nepoužitelnou.

K tomuto účelu už je možné dnes vzít ledacos. I když je nabídka oproti minulosti mnohem bohatší, většina lidí jsou konzervativci a volí si přípravky s chlórem. Dává to docela smysl, jelikož patří k nejlevnějším na trhu a prokazatelně fungují. Ne každý je však s tímto druhem dezinfekce maximální měrou spokojen. Chlór totiž umí nejen dezinfikovat, ale také dráždit čich, potažmo pokožku. Proto jsou relativně populární i konkurenční produkty, které obsahují jako aktivní látku kyslík. Kyslíkové tablety jsou sice dražší, avšak skvěle fungují a vůbec nezavání, natož aby působily dráždivě. Dobrou alternativou může být i mořská sůl. Ta je dokonce i zdravá, ovšem funguje jen v případě zapojené solonizační jednotky. A na tu každý nemá.

Žába

Správná plachta

Vodu v bazénu je možné chránit i jinými způsoby, například bazénovou plachtou. Ta je levné a vysoce efektivní. Navíc se dá koupit i v solární verzi. Tyto modely dokáží nejen chránit vodu před většími nečistotami, ale zároveň ji i trochu ohřívat. Výborná kombinace.